Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Znajdujesz się tutaj:   BIP WORD SŁUPSK » Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

 

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe, zlokalizowane po lewej stronie ekranu.
Jest ono podzielone na Kategorie - bloki tematyczne, które grupują informacje z poszczególnych działów. Kategorie opatrzone są nagłówkami zapisanymi na błękitnym tle.

W celu ułatwienia odnalezienia informacji, w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie, zapisane na szarym tle.
Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni.

Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.
Jeżeli do słowa lub wersu podlinkowana (podłączona)  jest szersza informacja, słowo to lub wers są podkreślone, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni.

Dokumenty do pobrania (np.dotyczące zamówień publicznych, zestawienia zdawalności egzaminów czy skarg lub wnioski do wypełnienia) zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader . 

  

 

Program jest darmowy, mozna go pobrac klikając na ikonkę obok


W menu przedmiotowym (po lewej stronie ekranu) na stronie głównej znajdują się następujące Kategorie Tematyczne:


- Zakładka Informacje dotyczące WORD - pozwala na wyświetlenie schematu organizacyjnego Ośrodka i godzin pracy poszczególnych komórek WORD,

 

- Zakładka Ogłoszenia - pozwala zapoznać się ze wszczętymi zamówieniami Publicznymi lub aktualnymi ofertami pracy w WORD Słupsk,

 

- Zakladka Statystyka - umożliwia zapoznanie się ze statystyką poziomu zdawalności egzaminów na prawo jazdy dla poszczególnych kategorii lub Ośrodków Szkolenia Kierowców (w zestawieniach rocznych i półrocznych) lub zestawieniem skarg rozpatrywanych przez organ nadrzędny - Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

- Zakładka Instrukcja korzystania z BIP -  zawiera niniejszy tekst,

- Logo strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) (w lewym górnym rogu) -  umożliwia przejście na stronę główną prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,

- Logo Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (w prawym górnym rogu)-  umożliwia przejście na stronę główną WORD,

- Redakcja Biuletynu – znajdują się tu taj informacje o osobach odpowiedzialnych za treść Biuletynu oraz dane kontaktowe

 

Dodatkowy punkt menu - Na skróty - pozwala przenieść się bezpośrednio na oficjalne strony jednostek współpracujących z WORD Slupsk (Urząd Marszałkowski w Gdańsku, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD czy Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów Kandydatów na Kierowców) oraz jednostek z Miasta Słupska (Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego Komendy Miejskiej Policji i Straży Pożarnej).

 

Aby ułatwić użytkownikom korzystanie z Biuletynu wprowadzono w prawym górnym rogu, tuż pod logo WORD wyszukiwarkę, umożliwiającą szybkie wyszukanie interesującej nas treści lub informacji.

 

Ponadto w górrnej części strony umieszczone zostało skrócone menu, zawierające ważniejsze wymienione wcześniej kategorie oraz nowe treści takie jak:

 

- Mapa strony - pozwala szybko wyświetlić całe menu w środkowej części ekranu,

 

- Archiwum - zawiera wykaz zakończonych postepowań w ramach zamówień publicznych

 

- Rejestr zmian - zawiera informacje o wszystkich zmianach wprowadzonych w dokumentach prezentowanych w Biuletynie. Odnaleźć tu można informacje  jaki dokument, kiedy i w jakim zakresie był modyfikowany (dodany, skasowany czy częściowo zmieniany).

 

- Kontakt - zawiera podręczny wykaz danych kontaktowych WORD 

drukuj    zapisz jako pdf

Dziennik modyfikacji

Autor: Joanna RESZETAR
Udostępnił: Robert OWCZARCZYK2011-02-10 15:06:12
Ostatnio zmodyfikował: Joanna RESZETAR2011-05-13 13:56:50
Licznik odwiedzin: 8588